گوشی های 2020 اپل با وای فای فوق سریع 802.11 Ay عرضه می شوند

به گزارش همراه یار طبق گزارش های اخیر، به نظر می رسد که گوشی های آیفون 2020 اپل از فناوری جدید وای فای فوق سریع 802.11 ay پشتیبانی خواهند کرد.

در حال حاضر وای فای 6 (802.11 ax) جدیدترین استاندارد شناخته شده برای وای فای به شمار می آید. با این حال طبق گزارش های منتشر شده در وب‌سایت ژاپنی Mac Otakara، آیفون های 2020 اپل قابلیت پشتیبانی از وای فای فوق سریع 802.11 ay را خواهند داشت. طبق گفته یکی از منابع آشنا با این کمپانی آمریکایی، گوشی های آیفون 12 احتمالا از استاندارد LAN بی سیم با برد فوق العاده کوتاه و باند 60 گیگاهرتزی IEEE 802.11 ay پشتیبانی می کنند. اما تفاوت این نسخه جدید و وای فای 6 در چیست؟

در ابتدا باید بگوییم بر خلاف وای فای فعلی که تنها در طیف 2.5 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار می کند، وای فای جدید در طیف ریزموج 60 گیگاهرتز مورد استفاده قرار می گیرد. با اینکه دامنه عملکرد WiFi 802.11 ay نسبتا کمتر است، اما به لحاظ تئوری می تواند امکان دستیابی به سرعت 200 گیگابیت بر ثانیه را برای کاربر فراهم آورد.

البته در اینجا باید خاطر نشان کرد که IEEE هنوز مشخصات وای فای جدید را به صورت کامل مورد بررسی قرار نداده است. با این حال گمان می رود که این امر تا پایان سال و پیش از عرضه آیفون های 2020 خاتمه یابد.

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، وای فای فوق سریع 802.11 ay تنها در محدوده پوششی کوتاهی عمل می کند. به علاوه، این محدوده به نوع اینترنت و ارایه دهنده سرویس مربوطه بستگی دارد. اگر طرح اینترنت انتخابی سرعت کمی داشته باشد، آنگاه دیگر مهم نیست که حداکثر سرعت نظری به چه اندازه می رسد، بلکه اپل می تواند به طور بالقوه محدودیت ها را بهبود بخشد. البته باید خاطر نشان کرد که مطالب نوشته شده در این وب‌سایت ژاپنی هنوز مورد تایید قطعی اپل قرار نگرفته اند.

کانال تلگرام سایت بزرگ همراه یار

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید