پس لرزه های سفر ترامپ به هند؛ در حمله هندوهای متعصب به مسلمانان 20 نفر کشته و 190 نفر زخمی شدند

به گزارش همراه یار به نقل از ایندیا تودی، دولت هند مرگ 20 نفر بر اثر حمله نظامیان این کشور با همراهی هندوهای متعصب را تایید کرد.

با سایت بزرگ همراه یار همراه باشید

گزارش ها حاکی است در حمله مشترک هندوهای متعصب و نظامیان هندی به اجتماع اعتراض آمیز مسلمانان که صحنه های رقت باری را در پی داشت حداقل 20 مسلمان جان خود را از دست دادند.

دولت هند اعلام کرد: در روند سرکوب تظاهرات علیه قانون تبعیض مذهبی همزمان با سفر رئیس جمهور آمریکا 190 نفر زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم است.

دولت مودی با اعلام وضعیت عادی در شهر دهلی نو مدعی شد رفت و آمد و امورات زندگی در این شهر به شکلی عادی جریان دارد.

علی رغم این کشتار فجیع ترامپ در واکنشی که نشان از بی تفاوتی او نسبت به مرگ مسلمانان داشت اعلام کرد: قانون بازنگری تابعیت یک مسئله داخلی برای هند است و دولت این کشور مسلمانان را نیز در این باره توجیه کند.

همزمان با حمله هندوهای متعصب به مسلمانان معترض در دهلی نو دیگر مناطق این کشور نیز صحنه حمله هندوهای متعصب به منازل و خانه های مسلمانان مظلوم شد. گفته می شود در منطقه راجن پوره هندوها با حمله به منازل مسلمانان بخشی از این خانه ها را به آتش کشیدند.

مسلمانان هندی به تصویب قانونی اعتراض دارند که طبق آن هند به مهاجرین خارجی مشروط بر مسلمان نبودن تابعیت هندی اعطا می کند.

در جریان اعتراض به تصویب این قانون از دو ماه پیش تاکنون حداقل 50 نفر کشته شدند و هند 21 هزار نفر را نیز دستگیر کرده است.

پاکستان: هند پیشنهاد میانجی‌گری ترامپ در مسئله کشمیر را رد کردسفر ترامپ به هند پایتخت این کشور را صحنه اعتراضات بزرگ مردمی کردحمله نظامیان هندی به مخالفین سفر ترامپ 4 کشته برجای گذاشت+تصاویر

کانال تلگرام سایت بزرگ همراه یار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید